Phoenix se stal pro Indianu noční můrou
23. 01. 2014, 09:40 » Review - Autor: David Kolář
(zdroj: Nbasket.cz)
V bohatém středečním programu měla největší ohlas výhra Phoenixu nad Indianou. V boji o první příčku Západní konference zvítězila Oklahoma nad San Antoniem. V mizerných výkonech pokračuje New York a Detroit. Důležité výhry v boji o playoff slaví Charlotte se Chicagem. Boston dokázal po prodloužení zvítězit ve Washingtonu, který opět prováhal možnost dostat se konečně do kladné bilance.
Phoenix - Indiana 124:100
Phoenix si vyšlápl na nejlepší tým Východní konference a celé NBA. Gerald Green měl proti svému bývalému mužstvu zvýšenou motivaci, protože ho Pacers vyměnili do Arizony jako nechtěného a dokonale se jim pomstil. S 23 body se stal nejlepším střelcem Suns, 21 bodů přidal Goran Dragic a 20 body jim sekundoval náhradník Markieff Morris. Po vyrovnané první čtvrtině (30:29), nasadili domácí poté do trháku, když ve druhé části hry dominovali (32:20!). Během utkání si vypracovali až 26-bodový náskok a dařilo se jim relativně dobře pokrýt všechny hráče soupeře, až na Paula George, autora 26 bodů. Suns předvedli 54% úspěšnost střelby z pole a mimořádně se jim pak dařilo při pokusech z dálky (trojky 11/16!). Indiana předvedla nejhorší představení v letošní sezoně, když nakonec inkasovala 124 bodů, David West odstoupil z utkání s poraněným zápěstím.
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Charlotte - L.A. Clippers 95:91
Gerald Henderson rozhodl košem 22,5 vteřin před koncem o cenné výhře Bobcats nad silnými Clippers. Nejlepšém střelcem domácích byl Al Jefferson, autor 24 bodů a 10 doskoků. Na druhé straně zaznamenal Blake Griffin 27 bodů, Jamal Crawford přidal 20 bodů, včetně vyrovnávajícího koše na 89:89. DeAndre Jordan posbíral 20 doskoků, ale do zakončení se moc nedostával (4 body, střelba 2/2). V závěrečných 60 sekundách mohli hosté třikrát vyrovnat a nokonec zakončili tento úsek hry se střelbou z pole 1/5. Oba týmy nastoupily bez svých zraněných ústředních rozehrávačů. Boccats jsou s bilancí 19-25 na osmém postupovém místě do playoff.
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Cleveland - Chicago 87:98
Utkání se neslo ve znamení Luol Deng vs. jeho bývalý tým. Chicago si bez své velké hvězdy připsalo s tímto zápasem bilanci sedm výher a pouze dvě porážky. O výhře Bulls rozhodla střelba z pole, zatímco oni ji měli přes 50% (52,9), tak domácím to v útoku moc nešlo (37,5%). Deng proměnil jen dvě z 11 střel z pole (11 bodů). Nejlepším střelcem utkání byl D.J. Augustin, autor 27 bodů. Jenom o bod zpět zaostal Taj Gibson (ten nahradil zraněného Carlose Boozera) a na druhé straně Kyrie Irving. Joakim Noah si připsal 9 bodů, 18 doskoků a 6 asistencí. Francouzský pivot si připsal počtrnácté v řadě minimálně deset doskočených míčů - naposledy v dresu Býků předvedl takovou šňůru Dennis Rodman (1997/98). Byl to poslední vzájemný letošní zápas, Chicago porazilo Cleveland 3-1.
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Orlando - Atlanta 109:112
Glen Davis nedokázal za stavu 109:110 proměnit 11 vteřin do konce důležitý koš a po dvou trestných hodech Hawks neměl štěstí ani Jameer Nelson při vyrovnávající trojce. Atlanta touto výhrou vyrovnala letošní účet vzájemných zápasů (2-2). Hrdinou hostí se stal Paul Millsap, který zaznamenal 24 bodů, 6 doskoků, 5 asistencí, 5 bloků a 3 získané míče. Hosté si vybudovali ve třetí dvanáctiminutovce až 19-bodový náskok, ten pomáhal smazat většinou ze svých 24 bodů nováček Victor Oladipo (+7 doskoků a 7 asistencí). Kyle Korver trefil dvě trojky a natáhl svoji rekordní šňůru už na 110 utkání v řadě. Pokud soupeř Magic nastřílí 100 a více bodů, tak mají velký problém a zápornou bilanci 1-24!
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Toronto - Dallas 93:85
DeMar DeRozan se blýskl novým osobním rekordem (40 bodů) s mimořádně úspěšností 15/22 z pole! Greivis Vasquez přidal z lavičky 17 bodů a double-doublem přispěl k výhře Jonas Valanciunas (12b a 10d.). Mavs měli pouze tři dvouciferné střelce, kterým vévodil Monta Ellis, autor 21 bodů. Veterán Dirk Nowitzki dostal od trenéra volno, což se Dallasu nakonec nevyplatilo, neboť Jae Crowder ho v základu nedokázal dostatečně nahradit (7 bodů). Hosté se dopustili 21 zbytečných ztrát (Ellis 8!) a soupeři nestačili ani na doskoku (33-40). Přitom hosté nezačali vůbec špatně a již v prvním úseku hry si vypracovali 21-bodový náskok. Dallas se dostal v bilanci venkovních zápasů do záporné bilance 22-12, přesto si drží mírný náskok na postupovém osmém místě do playoff. Raptors smetli Mavericks v této sezoně 2-0 na zápasy.
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Washington - Boston 111:113p
Boston nastoupil ve Washingtonu bez Rajona Ronda a dokázal díky 39 bodům Jeffa Greena zvítězit. Forward Celtics zaznamenal svoje letošní maximum, když trefil 14/26 střel z pole a především pak osobní rekord 8 úspěšných trojek (8/16!). Byl to také Green, který trojbodovou střelou utkání vyrovnal 99:99 a zastínil skvělý výkon (triple-double) Johna Walla (28 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí). V prodloužení se blýskl důležitou trojkou nováček Phil Pressey a z utkání si nakonec odnesl osobní rekord 20 bodů. Hráčem, který tohle vyrovnané utkání rozhodl, byl Gerald Wallace 2,5 vteřín před koncem nastaveného času. Na jeho koš už nedokázal nikdo z domácích odpovědět a Boston překvapivě vyhrál i bez všech svých rozehrávačů (Ronda, Bradleyho i Baylesse). Boston přerušil sérii deseti venkovních proher (nejdelší od roku 2007) - za domácí Jan Veselý příležitost nedostal.
Statistické review zápasu najdete ZDE.
New York - Philadelphia 106:110
New York prohrál popáté v řadě, když tentokrát nestačil doma na Philadelphii a stahují se nad ním opět mračna. Nezastavitelný byl z řad vítězů především Evan Turner, autor svého nejlepšího bodového zápisu v NBA (34 bodů). K nim přidal i 11 doskoků. Z tábora Sixers ho nejvíce podpořil nováček Michael Carter-Williams, který si připsal 19 bodů, 12 doskoků a 7 asistencí. Domácím nebylo nic platně, ani 28 bodů Carmela Anthonyho a double-double Tysona Chandlera (10 bodů a 14 doskoků).
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Houston - Sacramento 119:98
Rockets prohráli s Kings předchozí dva vzájemné zápas, ale tentokrát jim nedali šanci, když byli lepší ve všech čtvrtinách a postupně si vypracovali až 29-bodový náskok. Dwight Howard zaznamenal 26 bodů, 13 doskoků a 4 bloky, 24 bodů a 9 asistencí přidal James Harden. Za hosty si 22 bodů připsal Derrick Williams, 20 přidal Isaiah Thomas, avšak vůbec se nedařilo dvojici Gay-Cousins (dohromady jen 6 bodů) - na vině ovšem nebyla jejich nepřesná střelba, ale nepříjemné zranění, které obě dvě hvězdy postihlo (Rudy Gay si poranil achilovku, DeMarcus Cousins odstoupil pro zraněný kotník).
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Milwaukee - Detroit 104:101
Pistons věřili, že v Milwaukee napraví dojem z minulých zápasů, ovšem proti nejhoršímu týmu ligy zaznamenali jen další prohru, která jim ještě více komplikuje momentální nešťastnou situaci. Bucks potřebovali nutně zvítězit, aby překonali devítizápasovou šňůru nezdarů a díky 30 bodům zkušeného Carona Butlera se jim to také nakonec povedlo. Brandon Knight si připsal 16 bodů, 9 asistencí a 7 doskoků. Na druhé straně zaznamenal 30 bodů Brandon Jennings, Rodney Stuckey jich přidal 23. Jeleni dokázali zvítězit i bez nemocných O.J. Maya a Larryho Sanderse.
Statistické review zápasu najdete ZDE.
San Antonio - Oklahoma City 105:111
San Antonio prohrálo s Oklahomou i ve třetím letošním vzájemném zápase. Nezastavitelný byl opět Kevin Durant, autor nevídaného double-doublu za 36 bodů a 11 ztracených míčů! Tentokrát mu v útoku skvěle sekundoval Reggie Jackson (osobní rekord 27 bodů a 8 asistencí), na druhé straně byl neméně úspěšným zakončovatelem Tony Parker, který se blýskl letošním maximem (37 bodů). Spurs nejenom že přenechali Thunder první místo v tabulce Západní konference, ale také přišli o Kawhi Leonarda, který si zlomil ruku. Oba týmy zaznamenaly přes 50% úspěšnost střelby z pole a oba proměnily 10 trojek, Thunder na ně ovšem potřebovali o čtyři pokusy méně (10/18).
Statistické review zápasu najdete ZDE.
Nejlepší hráči noci: