V dalších utkáních prvního kola playoff nebyla opět nouze na překvapující výsledky. Osmý nasazený Dallas dokázat zvítězit na palubovce nejlepšího týmu základní části. Druhá výhra Portlandu v Houstonu se také příliš nečekala. Z těchto tří favoritů nezaváhalo jenom Miami, které těsně zdolalo Charlotte a v sérii se ujalo vedení 2-0 na zápasy.
LeBron James pomohl 32 body ke druhé výhře Miami v sérii se Charlotte. James trefil 11 ze 17 střel z pole a přidal 8 asistencí, 6 doskoků a 4 získané míče. Jeho parťák Dwyane Wade (15 bodů) se zase v závěru blýskl důležitým ziskem, který nedal šanci Bobcats vyrovnat, i když prohrávali pouze tříbodovým rozdílem. Chris Bosh si připsal 20 bodů a nastoupil i Mario Chalmers (11 bodů), kterého trápí bolavé koleno. Podobné problémy jako Chalmerse, sužují také největší hvězdu soupeře - Al Jefferson přesto nastoupil a zapsal 18 bodů a 13 doskoků, hlavní osobností byl ovšem v hostujícím týmu Michael Kidd-Gilchrist, který si 22 body a desíti doskoky stanovil svoje osobní rekordy v playoff. Oba týmy trefily 9 trojek, avšak Heat měli o deset procent lepší střeleckou úspěšnost (52%-42%). Nyní se série přesouvá do Charlotte ke třetímu zápasu, který proběhne v sobotu.
Perličky: * Bobcats podlehli Miami poosmnácté v řadě! * Heat ještě nikdy v historii neztratili sérii, pokud zvítězili v úvodních dvou utkáních. * Charlotte se těší na domácí zápas, který bude prvním od 26.dubna 2010, kdy je Magic smetli 4-0 na zápasy.
Ve druhém texaském derby favorizující San Antonio příliš ztrácelo míče (22 ztrát, pouze sedm na straně soupeře), takže jim nebyla nic platná ani lepší střelba z pole (50%-49%) a 10 z dvaceti trojek (50%). MVP tohoto zápasu můžeme směle vyhlásit Shawn Marion, autora 20 bodů s téměř stoprocentní střeleckou úspěšností (8/10 z pole). Vidět byli i další zkušení borci - 21 bodů přidal Monta Ellis, 18 Devin Harris a 16 Dirk Nowitzki. Na druhé straně měl výraznější zápas pouze Manu Ginobili, který zapsal 27 bodů (9/12 z pole), když trefil pět ze šesti trojek, ale dopustil se také šesti chyb. Tony Parker přispěl 12 body, 11 bodů přidal Tim Duncan. Za vyrovnaného stavu 1-1 na zápasy se nyní série přesouvá do nedalekého Dallasu.
Perličky: * Je to první výhra Dallasu v playoff od památného finále s Miami v roce 2011. * Ztráty Spurs vedli k 33 přímým bodům Mavericks. * Loňský finalista neproměnil ke "zděšení" kouče Popoviche také 11 šestek (18/29).
LaMarcus Aldridge "trhá klubové rekordy", když se mu podruhé za sebou povedlo v playoff nastřílet minimálně 40 bodů. Dnes přispěl k výhře 43 body (18/28 z pole) a velmi přiblížil svůj tým k postupu do druhého kola, protože se sérii nyní přesouvá na palubovku do Oregonu (hrát se bude v pátek). Damian Lillard nebyl daleko od triple-double, když si zapsal 18 bodů, 11 asistencí a 8 doskoků. 15 body přispěl k výhře náhradník Dorell Wright a zároveň se stal třetím nejlepším střelcem svého týmu. Na straně Rockets se ve velmi dobrém světle představil Dwight Howard, autor 32 bodů (šestky dokonce 6/7!), 14 doskoků, 4 bloků, ale také 6 ztrát míče. Celá základní pětka domácích byla v dvouciferných číslech - James Harden zaznamenal 18 bodů, avšak se střelbou z pole 6/19. Utkání rozhodla překvapivě lepší efektivita lavičky hostujícího týmu, protože domácí nasadili pouze 3 náhradníky, kteří dali dohromady 13 bodů (to bylo stejně bodů, jako měl na svém kontě jediný náhradník Blazers - Mo Williams). Domácí snížili nepříznivý stav zápasu na 98:102 asi minutu před koncem, což byl v koncovce nejmenší rozdíl ve skóre. Následně ovšem proměnil důležitý koš Wesley Matthews a jeho tým vedl 33 vteřin před koncem 106:100.
Perličky: * Aldridge ještě nikdy v kariéře (odehrál 298 zápasů), natož to v playoff, nezaznamenal dvakrát po sobě 40 a více bodů. * Pouze jednou se Howardovi v kariéře podařilo postoupit, když jeho tým ztratil jedno ze dvou úvodních utkání (v roce 2009 v sérii se 76ers). * 11-4 to bylo na bloky (po třech si připsali Aldridge, Wright a Robin Lopez).