OH 2016: Američania len tesne ušli proti Srbom hrobárovi z lopaty

13. 08. 2016, 07:19 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
V štvrtom hracom dni skupiny A sa darilo favoritom. Austrália si bez väčších problémov poradila s Čínou, USA sa potrápilo so svojim súperom aj v druhom zápase za sebou. Najjednoznačnejší výsledok zaznamenali Francúzi, ktorý vyhrali nad Venezuelou o 40 bodov.

Austrália-Čína 93:68

Austrália predviedla proti superfavoritovi z USA parádny výkon, ktorý nakoniec nebol zakončený víťazstvom, ale určite dodal našim protinožcom veľa sebadôvery a odhodlania. Čo sa napokon aj potvrdilo v zápase proti Číne. Voľno dostal Andrew Bogut, predviedli sa tak iní hráči ako Cameron Bairstow či Brock Motum. Číňania vzdorovali len do stavu 29:31 v druhej štvrtine, odvtedy vládol na palubovke len jeden tím.

Najlepší hráči zápasu:

Austrália: Brock Motum 15 bodov, 3 doskoky a 2 asistencie
Čína: Yi Jianlina 20 bodov a 9 doskokov

USA-Srbsko 94:91

USA nechceli pripustiť žiadnu drámu ako proti Austrálii a na Srbov vybehli od prvých sekúnd a do konca prvej štvrtiny si vypracovali dvojciferný náskok, ktorý v jeden moment bol až 18-bodový. Ale od toho momentu bol zápas maximálne vyrovnaný, ba práve naopak pomaličky z náskoku Američanov ubúdalo a ubúdalo, až to na konci zápasu bolo len o tri body a Bogdan Bogdanovic mohol trojkou zarovno s klaksónom poslať zápas do predĺženia, ale netrafil a tak si Srbi pripísali tretiu prehru na turnaji a tím USA naopak štvrtú výhru. Zápasy s Austráliou a ten dnešný však pre nich musia znamenať výstrahu a musia si z nich zobrať ponaučenie, ak chcú pomýšľať na obhajobu zlatých medailí. Sám sa ten turnaj nevyhrá.

USA: Paul George 12 bodov, 9 doskokov a 4 asistencie
Srbsko: Nikola Jokic 25 bodov, 6 doskokov a 3 asistencie

Francúzsko-Venezuela 96:56

Francúzi v zápase strieľali so 61% úspešnosťou streľby a vyšlo im takmer všetko na čo siahli. Vďaka dnešnej výhre sú navyše istými účastníkmi štvrťfinále, naopak Venezuelčanom sa štvrťfinále veľmi vzďaľuje. Ak chcú pomýšľať Juhoameričania na boje o medaily, tak musia zdolať Austráliu a zároveň sa spoliehať, že Čína porazí Srbsko. Zápas sa zlomil od stavu 17:18 pre Venezuelu v prvej švrtine, keď ešte do konca prvého polčasu bol už náskok Francúzov dvojciferný a po prestávke stále narastal.

Francúzsko: Joffrey Lauvergne 17 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie
Venezuela: Gregory Echenique 12 bodov a 3 doskoky